Свлачище затрупа трасето на Родопската теснолинейка


Дата: 10/02, 07:08

кадър БНТ

Тонове скална маса паднаха и затрупаха трасето на Родопската теснолинейка. Инцидентът е станал минути след преминаването на влака в посока Добринище, съобщи БНР.

Скалите са се свлекли в района на железопътна гара Цепина, въпреки предприетите обезопасителни мерки от страна на Национална компания "Железопътна инфраструктура" и поставените защитни мрежи в края на миналата година.

Засегнати са единствено железопътните съоръжения. Автомобилното платно в района е напълно проходимо и не е засегнато от свлачището. Няма данни за пострадали хора или нанесени щети по пътната инфраструктура.

Дейностите по почистване на линията продължават и в момента. От БДЖ съобщиха, че до възстановяване на движението на теснолинейката пътниците по линията ще бъдат превозвани с автобус.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Пострадали са 21 души при катастрофи в страната през изминалото денонощие
Дата: 11/02, 08:31

Тръмп планира да построи най-голямата арка на света
Дата: 11/02, 08:301 Коментар

Психиатър: При двете тройни екзекуции има дълбоко съмнителни неща
Дата: 11/02, 08:272 Коментара

Коцето Калки: Това, което чуваме от свидетели, не се връзва с версията на властите за шестте разстрела
Дата: 11/02, 08:08

Израел за първи път отне гражданството и депортира в Газа осъдени араби
Дата: 11/02, 07:531 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия