Над 50 000 души протестираха снощи в Пловдив


11/12/2025, 20:26

Мая Иванова. Кадри: Нова ТВ

Според организаторите на антиправителствения протест снощи в Пловдив се включиха над 50 000 граждани. Те поеха на шествия по два от централните булеварди в града и стигнаха до централния вход на Международния панаир, информира Нова телевизия.

От полицията съобщиха, че по време на шествието е задържан един мъж на 35 години, криминално проявен, за това че е хвърлил бомбичка.

Протестиращите поискаха оставка на правителството, персонално Пеевски и Борисов да напуснат властта и предсрочни избори.

Стотици хиляди излязоха на най-големите протести у нас, поне за последните 25 години.

В София - в триъгълника на властта, недоволството продължи почти 4 часа. Стотици хиляди изпълниха площад „Независимост“, с ясно искане за оставка на правителството.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Диана Русинова за катастрофата в Кресненското дефиле: Камъните са паднали след удара, а не преди него
Дата: 25/08, 18:31

Министър Пеев: Първите два нови влака „Алстом“ ще бъдат пуснати в началото на септември
Дата: 25/08, 18:191 Коментар

МЕЧ издига Радостин Василев за кандидат президент
Дата: 25/08, 18:181 Коментар

Цял военен дрон се носи край Царево
Дата: 25/08, 18:102 Коментара

Парламентът прие на второ четене промени в Закона за държавния служител
Дата: 25/08, 18:05

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия