Пиксабей
Незагасена цигара изгори до основи къща в Стара Загора, съобщават от пресцентъра на ОДМВР в града.
Случаят е от 12 януари, когато късно вечерта, 22:14 ч. е получен сигнал на тел.112 за горяща къща. Местопроизшествието е посетено от служители на РСПБЗН и от полицейски служители. Установено е, че пожарът е възникнал в къща, обитавана от 52-годишен мъж.
По първоначални данни, мъжът е причинил пожара от незагасена цигара, която е пушил. Вследствие на пожара къщата му е напълно изгоряла. Засегната е съседна къща, собственост на 50-годишен мъж, като е обгоряла външна изолация на стена и част от покривната конструкция, както и външно тяло на климатик. Няма пострадали хора, посочват от полиция, но 52-годишният мъж е задържан за срок до 24 часа.
Във Второ РУ-Стара Загора е образувано досъдебно производство по чл.331, ал.3, вр.ал.1 от НК под надзора на Районна прокуратура-Стара Загора.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Спартак загуби от Славия в София
Дата: 06/03, 20:08
Германия изтегля още военни части от Близкия изток
Дата: 06/03, 19:53
Варненският кмет: Двойно увеличение на парите за ремонти на пътищата, а общината работи с 1/12-та от миналогодишния бюджет
Дата: 06/03, 19:36
Посланикът на Иран в България: Не виждаме България като легитимна цел за нападение
Дата: 06/03, 19:34
Mеждународнa ИЗЛОЖБА НА КОТКИ е най-голямото и най-значимото събитие във Фелинологията за годината. 21-22 Maрт 2026 г
Дата: 06/03, 19:30