снимка: Булфото
Над 30 милиона лева вече са обменени в евро през "Български пощи", а за следващата седмица са заявени нови 26 милиона лева. Това съобщи в „Денят започва с Георги Любенов“ министърът на транспорта в оставка Гроздан Караджов.
Той подчерта, че процесите на обмяна преминават безпроблемно и бързо, особено в малките населени места, където липсват банкови клонове. Той посочи, че интересът е особено висок сред възрастните хора.
„С гордост и с огромна благодарност към пощенци мога да отбележа, че процесите на обмяната на лева в евро преминават безпроблемно и доста бързо се случва тази услуга. Няма констатирани сериозни нарушения. "Български пощи" се справя много добре, има много здравословен, хубав, добър интерес от страна на възрастните хора, които живеят в по-малките населени места, там, където няма банкови клонове и "Български пощи" са тези, които обменят пари. За една седмица над 30 милиона лева сме обменили вече и интересното е, че за следващата седмица вече има суми от над 1000 лева, които се заявяват – заявени са приблизително 26 милиона нови средства, извън тези с по-малките суми, които не се заявяват“, каза за БНТ Гроздан Караджов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
"Гранична полиция" предупреждава за възможни затруднения при преминаването през граничните преходи с Гърция
Дата: 14/01, 07:52
Тръмп бе заснет да показва среден пръст по време на посещение в автомобилен завод
Дата: 14/01, 07:49
От днес до 20 януари във Варна учениците минават на онлайн обучение
Дата: 14/01, 07:47
Кремен Георгиев: Подгответе се разлика в сметките за парно и топла вода спрямо миналата година
Дата: 14/01, 07:46
Руско нападение остави без ток десетки хиляди в родния град на Зеленски, украинска атака с дронове нанесе щети в Ростов на Дон
Дата: 14/01, 07:42