Снимка: Пиксабей
Долната камара на френския парламент - Националното събрание, одобри снощи ключов член от законопроект, забраняващ достъпа до социални мрежи на деца под 15-годишна възраст, предадоха Франс прес и Ройтерс.
Депутатите приеха след 116 гласа "за" и 23 "против" текста на изменение, което постановява, че "достъпът до онлайн услуга за социални мрежи, предоставяна от онлайн платформа, е забранен за непълнолетни“ под петнадесетгодишна възраст, уточнява АФП, цитирани от БТА.
Одобряването на законодателството идва в момент, когато Франция е силно обезпокоена от тормоза в интернет и опасностите, на които е изложено психичното здраве на тийнейджърите, обръща внимание Ройтерс. Искането за узаконяване на забраната е на правителството на президента Еманюел Макрон.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Земетресение 6.1 по Рихтер разлюля остров Тонга
Дата: 08/03, 12:37
Избран е новият върховен лидер на Иран, името не се съобщава
Дата: 08/03, 12:34
Василев: Хората, които си мислят, че са безнаказани, трябва да започнат да плащат за безобразията, които вършат в съдебната система – индивидуално да плащат
Дата: 08/03, 12:31
Влекач потъна в Ормузкия проток, трима членове на екипажа са в неизвестност
Дата: 08/03, 12:26
Външно: Никой българин не е изоставен, до момента са изведени около 2600 човека от над 11 страни
Дата: 08/03, 12:09