8-месечният Дани се нуждае от помощ


Дата: 28/01, 11:34

Осеммесечният Даниел Василев се нуждае от спешно специализирано лечение и интензивна рехабилитация в Германия, за да има шанс за пълноценно развитие и живот без тежки увреждания. Детето страда от сериозни неврологични заболявания, които засягат двигателните му функции и храненето. В момента Даниел се храни чрез сонда и не може самостоятелно да държи главичката си.

Още през първата седмица след раждането си Даниел претърпява сложна сърдечна операция. След интервенцията детето прекарва продължителен период на апаратна вентилация, а вследствие на усложнения губи сукателния и гълтателния си рефлекс. В този ранен етап се установяват и тежки проблеми със зрението, като Даниел губи зрението си с едното око.

С времето става ясно, че състоянието му изисква продължително и специализирано лечение. След множество прегледи и консултации в България лекарите предупреждават, че без навременно и интензивно лечение рискът от трайни увреждания за цял живот е изключително висок.

Надеждата на семейството е в Schön Klinik Vogtareuth, Германия - една от водещите клиники в Европа, специализирана в детска неврология, епилептология и интензивна невропедиатрична рехабилитация – е разгледала медицинската документация на детето и е изготвила официална оферта за лечение.

Офертата е за 4-седмично болнично лечение, включващо интензивна диагностика, специализирана терапия, рехабилитация и денонощен лекарски и сестрински контрол. Според специалистите именно сега е критичният момент, в който мозъкът на Даниел има най-голям потенциал за възстановяване и развитие.

Поради тежкото му състояние детето не може да бъде транспортирано с пътнически самолет, автомобил или автобус. Необходим е специализиран медицински транспорт – медицински самолет и линейка тип bed-to-bed, осигурени от компанията EMS Air Ambulance.

Общата стойност на лечението и транспортирането възлиза на 127 151 евро, като сумата трябва да бъде заплатена авансово, за да бъде насрочена дата за прием в клиниката. За семейството тази сума е непосилна, а времето е решаващ фактор.

Родителите на Даниел се обръщат към обществеността с молба за подкрепа, за да дадат шанс на детето си да се развива, да се храни самостоятелно и да живее с възможно най-добро качество на живот.

Всеки, който желае да помогне, може да го направи чрез дарение или споделяне на кампанията:

Дарителска платформа:

https://pavelandreev.org/bg/campaign/daniel-se-bori-za-shans-za-palnotsenen-jivot

Банков превод:

Получател: Фондация "Павел Андреев“

IBAN: BG62BUIN95611000742767

BIC: BUINBGSF

Основание: Даниел Василев

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Майката на намерения мъртъв Николай Златков: Казаха ми, че са на морето в село Българи скоро ще се видим
Дата: 09/02, 20:35

АПИ: Пътят към "Пампорово" е почистен и е на асфалт
Дата: 09/02, 20:30

Психолог по БТВ: Организацията на Калушев е нещо като островът на Епстийн
Дата: 09/02, 20:18

Бащата на 15-годишния Александър: Не съм си променил мнението за Калушев
Дата: 09/02, 20:10

Мъжът, открил кемпера с три тела: На шофьорското място нямаше никого
Дата: 09/02, 19:471 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия