Най-мръсната река на света е в Индонезия


10/02/2014, 11:02

Тази река сякаш е прототип на Анкх, описана от Пратчет в "Света на диска". Макар че повече прилича на сметище, в действителност е река, която преминава през Индонезия и е толкова пълна с отпадъци и химикали, че често я наричат "Река на смъртта". Най-лошото е, че точно тя осигурява 80% от питейната вода на Джакарта. Според много класации това е най-замърсената река в света.

Сред отпадъците има лодки и хора, но вместо за риболов, реката се използва за събиране на вторични суровини.

Няколкостотин предприятия изхвърлят отпадъчните си субпродукти в реката, а канализацията на част от града се оттича в замърсените й води.

Замърсяването на Цитарум започва преди 80 години, а днес реката с дължина 320 километра е толкова токсична, че е опасно даже да се стои във водата й.

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Автоинструктор: Шофьорските курсове ще станат към 1500 евро, няма кой да изпитва
Дата: 21/08, 11:00

Предстои ремонт на основните пътни артерии към варненския квартал „Виница“
Дата: 21/08, 10:53

Почина операторът на БНТ Красимир Климентов
Дата: 21/08, 10:40

Задържаха две жени, откраднали чанти с телефони в тях от плажа на Златните
Дата: 21/08, 10:391 Коментар

Четирима задържани с наркотици след спецакция на полицията в Слънчев бряг
Дата: 21/08, 10:29

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия