Забраниха къпането във водите на река Марица


30/06/2026, 20:28

Булфото

Забранено е къпането във водите на река Марица и всички открити водни обекти по цялата крайбрежна ивица, в язовири и напоителни канали. За поредна година Община Свиленград налага ветото, за да ограничи фаталните инциденти.

По река Марица няма регламентирани места за плаж и къпане, но всяка година забраната се нарушава, особено в горещите дни, а такива предстоят.

Не липсват и трагични инциденти, тъй като реката е опасна и без охрана, предаде БНТ.

арх. Анастас Карчев, кмет на Община Свиленград: "Издадена беше заповед за къпане извън регламентираните за това участъци, тоест градските басейни и водоеми, които имат спасител. Река Марица попада в тази забрана. Ние я издаваме с цел безопасност, защото това са водоеми, които не се охраняват. Всеки подценява ситуацията, влиза вътре и казва аз мога да плувам, плувам съм цял живот и ми няма нищо и накрая стане белята."

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Мъж се обади на 112 и съобщи, че е убил с нож баба си
Дата: 01/07, 11:44

ДПС сезира прокуратурата за незаконно подслушване на Пеевски по заповед на Демерджиев
Дата: 01/07, 11:41

Омбудсманът с препоръки до МВР и МОН: Да се затегнат мерките за защита на децата от полови посегателства
Дата: 01/07, 11:39

Белгия поиска 10 млн. евро гаранция, за да освободи задържан кораб от руския сенчест флот
Дата: 01/07, 11:34

В края на май: Хазната засвети на червено с над 2.5 млрд. евро!
Дата: 01/07, 11:32

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия