Кадър Х
Правителството прекъсна и международните телефонни връзки
Властите в Иран изведоха страната от глобалната интернет мрежа в опит да ограничат разпространението на информация за масовите антиправителствени протести, предава Nova.bg. Според докладите на фирми за мониторинг интернет трафикът е паднал близо до нула, като прекъсването обхваща всички провинции и големи градове. Този ход идва след продължаващи демонстрации от дни, които обхващат всички 31 провинции на страната.
Местни и международни наблюдатели съобщават, че Иран е блокирал не само интернет, но и международните телефонни връзки, което затруднява комуникацията на гражданите и достъпа до външна информация, предава Zonanews.bg. Това е една от най‑широкообхватните мерки от страна на режима срещу тълковете на протестите, които продължават вече повече от седмица, вследствие на икономическа криза и недоволството от политическата ситуация.
Според международни наблюдения подобни прекъсвания на интернет услугите са често използвана тактика от иранските власти по време на периоди на нестабилност, като целта е да се затрудни координацията на протестиращите, както и да се ограничи разпространението на кадри и новини извън страната. Мониторинговата организация NetBlocks също потвърди значителни прекъсвания на мрежата, съобщава Reuters, като уточнява, че подобни мерки са били предприемани и по време на предишни масови вълнения.
This is Tehran right now.
— Vivid.🇮🇱 (@VividProwess) January 8, 2026
The people of Iran want the regime GONE.
Why is the international media silent?
Share this everywhere.
pic.twitter.com/w4qbNJMSCJ
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Казино в Перник изплати печалба с фалшива банкнота от 500 евро
Дата: 12/01, 12:38
Милен Петков стана на 52
Дата: 12/01, 12:35
От днес до сряда варненци могат да получат помощ при работа с електронното здравно досие
Дата: 12/01, 12:33
Без ускорена услуга за шофьорските книжки на 16 януари, дотогава са възможни забавяния при издаването
Дата: 12/01, 12:21
Ники Василковски: Сняг ще вали за Антоновден и Атанасовден
Дата: 12/01, 12:13