Редактор: Юлия Георгиева, кадър бТВ
Надежда за сняг винаги има, особено през зимата. Коледа обаче е много вероятно да е кална в ниското на страната. Очакват се дъждове в ниското, а на високо - сняг.
Това коментира за бТВ климатологът проф. Георги Рачев.
Тази седмица ще е суха, но обстановката ще се промени и се очакват средиземноморски циклони. Важно е те откъде ще минат. Ако минат през Халкидики, ще е добре, защото ще вали, но ако минат по-южно, ни очаква само сух студ. Определено обаче следващата седмица ни очаква динамично време с повече валежи и сериозно понижение на температурите, коментира той.
Тези четвъртък и петък дори в мрачна София ще е 10-11 градуса, но цяла седмица е топло. След това обаче в началото на следващата седмица нещата ще изглеждат по коренно различен начин. На Бъдни вечер и на Коледа в ниското ще вали дъжд и ще става хладно, посочи той.
В събота и неделя не е много сигурно, че ще вали. Но ако не завали тогава, дъждът се отлага за другата седмица. Но като цяло вървим вече към хладно време с отрицателни сутрешни температури, коментира професорът.
В петък обаче ще разнищим ситуацията циклон по циклон и ще видим какво ни чака в дните до края на годината, обеща той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
В Мадрид подготвиха специален десерт за идването на папата
Дата: 04/06, 02:00
За ден: 30 шофьори са с положителни проби за алкохол или наркотици
Дата: 04/06, 01:30
С грижа за най-малките: „ЛИНА“ с нова детска манипулационна в град Варна
Дата: 04/06, 01:20
Днес отбелязваме Международния ден за защита на децата, жертви на агресия
Дата: 04/06, 01:00
Acibadem: Водещ център за чернодробни и бъбречни трансплантации при възрастни и деца
Дата: 04/06, 01:00