Снимка Общобългарски комитет "Васил Левски - Варна
Мащабен академичен форум с участието на ученици организира Общобългарски комитет „Васил Левски“ – Варна в Икономическия университет на морския град под мотото „Априлското въстание в почитта на поколенията. Традицията и уроците на миналото“.
В срещата активно се включиха възпитаници на варненски училища. Всички заедно дискутираха проблеми, свързани с образованието и патриотичното възпитание на подрастващите. Форумът завърши с уговорка срещите на академици и учащи да продължат с цел дълбоко запознаване с историята на страната ни.
Инициаторът на срещата и оглавяващ комитета във Варна Коста Базитов обобщи, че литературата е духът, а историята – фактите, които я вдъхновяват. А всичко това може да намери място в българското училище и семейство, съобразно нуждите на епохата.
Ученици подариха собственоръчно изработена картина „Свобода или смърт“ на модератора на събитието чл.-кор. проф. д.и.н. Иван Русев.
На срещата присъстваха представители от всички нива и структури на образованието в Морската столица.
Инициативата е във връзка със 150 години от Априлско въстание през настоящата 2026г.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
96.96% готов резултат от чужбина: Коренно разместване, но Радев остава първи
Дата: 20/04, 09:56
Иран гарантира безопасно преминаване през Ормузкия проток
Дата: 20/04, 09:511 Коментар
Турист с извадено рамо и друг със счупен глезен вдигнаха на крак планинските спасители
Дата: 20/04, 09:48
Германия се превръща във фабрика за оръжия
Дата: 20/04, 09:441 Коментар
87 % скок на чуждите инвестиции от началото на годината в България
Дата: 20/04, 09:37