снимка: Булфото
Внеделя облачността над страната ще се задържи по-често значителна. На отделни места, главно в Южна България, по-късно през деня и в Източна България ще има слаби превалявания от дъжд. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Това съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Максималните температури ще бъдат между 8° и 13°.
В София температурата ще е около 10°.
По Черноморието ще преобладава облачно време. Слаби превалявания от дъжд ще има главно по южното крайбрежие. Ще духа слаб северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат 7°-9°. Температурата на морската вода е от 5°-6° по Северното Черноморие до 7°-8° по Южното. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
Над планините облачността ще бъде по-често значителна и на места ще има валежи от сняг, под 1700-1800 метра - от дъжд. Ще духа умерен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 4°, на 2000 метра - около минус 1°.
Атмосферното налягане е значително по-ниско от средното за месеца, слабо ще се повиши, но ще остане по-ниско от средното.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Тервел Замфиров след медала в Кортина: Чувствам се благословен
Дата: 08/02, 19:12
Пратиха български шофьор зад решетките в Гърция
Дата: 08/02, 19:12
Черно море привлече четирима таланти на Спартак
Дата: 08/02, 19:08
Жълт код за Черноморието за понеделник
Дата: 08/02, 19:06
Борислав Сандов за мъжете от хижата в "Петрохан": Не знаех, че те притежават оръжия, а и не съм виждал
Дата: 08/02, 18:55