Дунав заплашен от замърсяване след потъване на шлеп с химически торове


Дата: 13/01, 13:58

Булфото

Сериозен инцидент се е случил на река Дунав, близо до град Зимнича, където шлеп, натоварена с над 1100 тона азотни химически торове, е потънал, което в момента представлява риск от замърсяване на реката, съобщават от Digi24, предадено от Dnes.bg.

Според наличната информация проблемите с шлепа започнали преди няколко дни, когато членове на екипажа съобщили, че има риск от потъване.

Инцидентът е станал днес, когато корабът потънал напълно, заедно с товара си от над 1100 тона химически торове.

Властите оценяват риска от замърсяване в района на Зимнича, а представители на Apele Romane са взели няколко водни проби, за да определят степента на замърсяване и евентуалните последици за околната среда. Властите са се свързали и с екипажа на шлепа, и с компанията, която е собственик на плавателния съд. Те са ги помолили да се намесят, за да почистят района и да елиминират риска от замърсяване на Дунав.

Властите продължават да наблюдават ситуацията с цел да определят точното въздействие на инцидента върху околната среда и необходимите мерки за ограничаване на ефектите.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Тръмп: Огромен флот на САЩ се е запътил към Иран
Дата: 23/01, 10:21

КУБ Кънстракшън разшири строителните си правомощия в България
Дата: 23/01, 10:20

Над 120 души са преминали за денонощие през двете болници в Русе с травми и счупвания заради поледицата
Дата: 23/01, 10:17

Варненци: Автобус на спирката "Св. Константин и Елена" минава по-рано. За мач ли бърза шофьорът?
Дата: 23/01, 10:15

Слави Василев: България ще спечели от Съвета за мир, защото ще има пряка връзка с Тръмп
Дата: 23/01, 10:121 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия