кадър: Meteo Balkans
След преминаването на днешното атмосферно смущение, над България ще се установи динамична метеорологична обстановка. На 21-рви април, през страната да премине студен атмосферен фронт, свързан с плитък циклон, който ще бъде подсилен от разширяващ се антициклон от север. В резултат на това валежите ще се активизират и на много места ще бъдат значителни, съобщават от Meteo Balkans.
Според последните прогнози на модела ALADIN, сумарните количества валежи в страната могат да достигнат до около 50 мм/кв.м до 22 април. Най-интензивни ще бъдат валежите в централните и южните райони, докато в крайните северозападни части ще остане почти без съществени превалявания.
С нахлуването на студения фронт се очаква и усилване на вятъра, както и осезаемо понижение на температурите. В планинските райони, на височина над 1800–1900 метра, дъждът ще преминава в сняг, което ще доведе до нова снежна покривка по високите върхове.
Очаквайте по-подробна прогноза за времето и развитие на атмосферната обстановка в следващите дни.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
22 април: Международен ден на Земята
Дата: 22/04, 00:30
Малена Замфирова: "Вярвам на 100%, че ще се оправя! В момента ми липсва моторът ми"
Дата: 22/04, 00:00
Брокери: Цените на жилищата ще растат с около 8%-12% според града
Дата: 21/04, 23:53
Как се прави здрав корем
Дата: 21/04, 23:50
Гръцкото правителство с нов пакет в подкрепа на гражданите
Дата: 21/04, 23:46