Италианският премиер Джорджа Мелони: Надявам се, един ден да присъдим Нобелова награда за мир на Доналд Тръмп


Дата: 23/01, 22:50

Кадър Youtube

Премиерът на Италия Джорджа Мелони каза, че се надява един ден Нобеловата награда за мир да бъде присъдена на Доналд Тръмп, особено ако успее "да установи справедлив и траен мир в Украйна".

"Надявам се, че един ден ще можем да присъдим Нобелова награда за мир на Доналд Тръмп и съм убедена, че ако той направи разликата, като установи справедлив и траен мир в Украйна, тогава и ние в крайна сметка ще можем да предложим кандидатурата му за Нобелова награда за мир", заяви тя в отговор на журналистически въпрос след съвместна пресконференция с германския канцлер Фридрих Мерц.

В Рим тя прие своя германски колега в рамките на междуправителствената среща Италия - Германия, по време на която двете европейски сили подписаха редица споразумения за засилване на стратегическото сътрудничество, както и в областта на сигурността и отбраната, пише БГНЕС.

Тръмп, който на 22 януари представи новия си "Съвет за мир" – първоначално замислен да наблюдава примирието в Газа и възстановяването на територията, но впоследствие трансформиран в орган за разрешаване на конфликти по света – често изразява недоволство, че не е получил Нобеловата награда за мир миналата година, въпреки активната си кампания в тази посока.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Кристин Лагард: Европейците и американците споделят сходни ценности и в крайна сметка трябва да се обединят
Дата: 24/01, 00:45

Повече от признание: седми път Top Employer
Дата: 24/01, 00:30

Отбелязаха 40 години от трагедията със совалката "Чалънджър"
Дата: 24/01, 00:30

Безплатен куклен театър и работилници очакват децата на Варна всяка неделя
Дата: 24/01, 00:20

За над 16 милиона евро ремонтират главния напоителен канал от язовир „Тича“
Дата: 24/01, 00:15

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия