Кадър Youtube
Потенциалната покупка на Гренландия от САЩ е обсъждана активно от президента Доналд Тръмп и неговия екип по националната сигурност, заяви днес говорителката на Белия дом Карълайн Левит, цитирана от Ройтерс.
„Всички варианти винаги са на масата за президента Тръмп... първият вариант на президента винаги е бил дипломацията“, каза тя на редовна пресконференция.
Междувременно държавният секретар на САЩ Марко Рубио заяви днес, че ще се срещне с представители на датските власти идната седмица - в момент, когато американският президент Доналд Тръмп казва, че иска да поеме контрола над Гренландия - автономна територия на кралството в Арктика, предаде Ройтерс.
„Ако президентът идентифицира заплаха за националната сигурност на САЩ, то всеки президент има възможността да се справи с нея с военни средства. Като дипломат, какъвто съм в момента и по каквото работим, ние винаги предпочитаме да постигаме споразумение по различни начини – това включва случилото се във Венецуела“, заяви Рубио пред репортери в отговор на въпрос дали САЩ биха били готови потенциално да изложат съюза НАТО на риск, като пристъпят към военна операция.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Пътят Варна - Добрич е мокър, на места видимостта е ограничена заради мъгла
Дата: 23/01, 08:08
Повишена лавинна опасност в планините на Югозападна България
Дата: 23/01, 08:00
Проф. Рачев: Става все по-топло и температурите стигат 17 градуса
Дата: 23/01, 07:52
Гъста мъгла в участъци от магистралите "Хемус", "Тракия" и "Струма"
Дата: 23/01, 07:52
Златото и среброто поскъпнаха до нови максимуми
Дата: 23/01, 07:36