Тихомир Безлов: Гледайте внимателно банкнотите от 50 евро, най-често се фалшифицират


Дата: 16/01, 09:49

кадър Нова нюз

редактор Веселин Златков

Рискът да попаднем на фалшиви банкноти е много по-голям при еврото отколкото при лева, защото общата валута е много разпространена, това каза по Нова нюз експертът по сигурност Тихомир Безлов. Той добави, че България има лошата слава на страна, в която са произвеждани висококачествени фалшиви пари.

Европейската статистика обаче показва, че на 1 милион банкноти фалшивите са около 16-18 броя, което на практика е нищо, обясни експертът. За миналата година статистика още няма, но за 2024-а в ЕС са хванати около 5500 фалшиви банкноти на стойност 26 млн. евро.

„Гледайте внимателно най-вече банкнотите от 50 евро, те се фалшифицират най-много”, подчерта Безлов.

Той каза също, че има висококачествени ментета, които могат да заблудят дори броячните машини и не се улавят от маркерите за проверка, защото те проверяват хартията, а организираните големи незаконни печатници могат да си я набавят.

„Фалшиви банкноти обаче могат да се правят и на цветен принтер”, обясни Безлов. По негово мнение, криминалният контингент, който се занимава с такива измами на дребно, се е изнесъл от България в последните години и се е установил в Западна Европа.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



ЕС удължи санкциите срещу лица, подкрепящи "Хамас" и "Ислямски джихад"
Дата: 16/01, 16:42

Младежи платиха на такси с фалшиво евро в Казанлък
Дата: 16/01, 16:39

Юрист: Ако се отстранят излишните бройки от администрацията, ще има пари за достойни заплати
Дата: 16/01, 16:37

Обявиха частично бедствено положение в Асеновград заради водната криза
Дата: 16/01, 16:22

Захарова: Нашите валенки уверено навлизат на международните пазари. Руското е стилно, висококачествено и конкурентоспособно
Дата: 16/01, 16:181 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия