Снимка: БАБХ
Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със служители на Агенция „Митници“, иззеха над два тона миди при проверка на два автобуса, влизащи в страната през ГКПП „Капитан Андреево“.
На 23 февруари на пункта са проверени два автобуса с турска регистрация, пристигнали за влизане в България. В хода на митническия контрол е установено, че в превозните средства се транспортират миди без необходимите документи. За предприемане на действия по компетентност са уведомени инспектори на БАБХ.

При извършената проверка в единия автобус са установени 1070 кг миди, а в другия – 1059,4 кг, съобщават от агенцията. Съставен е протокол за изземване.
Съгласно действащото законодателство иззетите продукти ще бъдат унищожени.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Олимпийските шампионки по хокей отказаха поканата на Доналд Тръмп
Дата: 25/02, 00:45
Бившият вътрешен министър Веселин Вучков: "Важен момент е работата на ДАНС около случая "Петрохан" в месеците и годините преди това"
Дата: 25/02, 00:30
Приеха в болница краля на Норвегия
Дата: 25/02, 00:15
Поне 10 нови магазина и 270 нови работни места открива Lidl през 2026 г.
Дата: 25/02, 00:10
Интер е аут от Шампионската лига
Дата: 25/02, 00:00