Булфото
Увеличението на цената на строителните материали ще се отрази на цената на имотите у нас, очаква се драстичен ръст. Това прогнозира в ефира на Радио Варна и предаването "Новият ден" Светослав Жеков, председател на Камарата на строителите във Варна. Скочили са цените за тухлите и бетона. Повишението при бетона обаче е драстично – между 15-25 на сто, което ще се отрази и на цената на строителната продукция, в частност - на новото строителство, подчерта Жеков. И допълни:
Това, което доведе до повишаване на цената на бетона, е цената на цимента. В България има няколко производители, които едновременно повишиха цената доста сериозно през последните няколко седмици. Всичко това съвпадна с превалутирането. Сезирали сме органите, които следят повишението на цените. Очакваме при тези драстични увеличения да реагират.
Голямото увеличение Жеков определи като притеснително.
Повишена е цената и на желязото, информира още той.
Докато преди Нова година е имало възможност да бъде договорена добра цена за имоти ново строителство, след 15 януари това ще бъде много трудно, предупреди Светослав Жеков.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Банки у нас алармират за фишинг измами, свързани с еврото
Дата: 27/01, 13:51
Най-малко 30 станаха жертвите на снежната буря в САЩ
Дата: 27/01, 13:42
ЕК нареди на Google да се отвори за конкурентни системи с изкуствен интелект
Дата: 27/01, 13:39
Асен Василев: Ако иска Румен Радев, може да ни подкрепи
Дата: 27/01, 13:31
Доц. Бацелова: Грипът може да има „опашка” през март
Дата: 27/01, 13:311 Коментар