Протест пред кметството в „Аспарухово" поиска отговори за смъртта на конете във „Фанагория"


Дата: 07/02, 14:08

снимка: "Фанагория"

Жители на Варна излязоха на протест след пожара в историко-етнографския комплекс „Фанагория“, при който загинаха седем коня. Инцидентът стана на 20 януари тази година. Основното искане на протестиращите е да бъдат изяснени причините за огнената стихия и резултатите от всички проверки да бъдат публично оповестени, предаде БНТ. 

Събитието се проведе пред сградата на районното кметство в “Аспарухово”. Организаторите на протеста настояват за повече прозрачност и информация относно трагедията.

„Тези кончета бяха грижа. Бяха доверие. Бяха част от възпитанието на децата ни. Тяхната липса не е просто болка - тя е граница. Тази загуба няма да бъде напразна. Животът не се измерва в квадратни метри. Възпитанието не се гради върху бетон“, посочват от конна база “Фанагория”.

Ден след инцидента от Главна дирекция “Пожарна безопасност и защита на населението” съобщиха, че причината за пожара е късо съединение в електрически кабел за осветление. Хората обаче продължават да имат съмнения за умишлен палеж.

При пожара пострада 52-годишен мъж, треньор на конете, който е рискувал живота си, за да спаси животните. Той е получил изгаряния от втора степен по пръстите на ръцете, рана на челото и е вдишал дим и токсични газове. При огнената стихия бяха спасени 4 коня, които са настанени в друга конна база.

В края на януари в Община Варна бе внесено предложение за изграждане на паметник в памет на загиналите седем коня.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Европарламентът ще гласува в сряда за заема от 90 млрд. евро за Украйна
Дата: 09/02, 21:47

Две номинации „Икар“ за Варненския драматичен театър
Дата: 09/02, 21:39

Започва разследване защо се чупят олимпийските медали
Дата: 09/02, 21:262 Коментара

Варненски ученици ще учат свои връстници как да се пазят в интернет
Дата: 09/02, 21:16

Очаква се НАТО да обяви нова мисия - „Арктически страж“
Дата: 09/02, 21:091 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия