Снимка: Булфото
Днес получихме две седмици предварително удължаване на дерогацията за рафинерията на „Лукойл“ в Бургас с още шест месеца. Това съобщи служебният министър-председател Андрей Гюров във фейсбук.
По думите му, удължаването ще позволи на рафинерията да продължи да функционира нормално, като се очаква тя да работи на пълен капацитет.
Премиерът посочва, че задачата на специалния управител е да осигури необходимите доставки, така че да не се допусне недостиг на горива по бензиностанциите в страната.
По думите му, решението е постигнато след разговор с американския държавен секретар Марко Рубио в края на миналата седмица.
През февруари Великобритания удължи срока на генералния лиценз за дъщерните дружества на "Лукойл" в България до средата на август тази година, припомня БТА. Първоначално лицензът беше в сила до 14 февруари.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
168 секции не са излъчвали на живо броенето на бюлетините в изборната нощ
Дата: 20/04, 17:01
Започнаха Дните на отворените врати в детските градини във Варна
Дата: 20/04, 16:55
Радан Кънев: Никога не сме виждали такава концентрация на власт в един човек
Дата: 20/04, 16:483 Коментара
НАТО поздрави Радев
Дата: 20/04, 16:45
Министър Трайков: Изпратихме покана до Турция за преговори с „Боташ“
Дата: 20/04, 16:351 Коментар