Пиксабей
От юни 2026 г. пътниците от Варна ще могат да летят директно до полския град Катовице. Полетите ще се изпълняват два пъти седмично – в четвъртък и неделя, а билетите започват от 29,99 евро, обявиха от Wizz Air.
Новата линия ще улесни пътуванията за туризъм, бизнес и посещения на роднини, като се очаква да подобри връзката на България с ключови центрове в Централна и Западна Европа.
„Новата линия създава допълнителни възможности за пътуване за българските пътници и едновременно с това подкрепя входящия туризъм и развитието на бизнес контактите между България и Полша“, изтъкна Михаел Ройш, главен изпълнителен директор на „Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт“ АД – оператор на Летище Варна.
Понастоящем Wizz Air обслужва 16 маршрута до 9 държави през летище Варна. Авиокомпанията е водещ превозвач на аеропорта с пазарен дял от 47,5%. През 2025 г. компанията е превозила близо 705 000 пътници от и до Варна, а през зимния сезон на 2025 г. авиокомпанията предлага над 366 000 места от летището, което представлява 120% увеличение на капацитета в сравнение със зимата на 2024 г.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 19/01, 10:30
Синоптик от НИМХ Красимир Стоев: Затопляне след 25 януари
Дата: 19/01, 10:26
Петър Дочев имитира Бойко Борисов в похвално слово за българската баница
Дата: 19/01, 10:22
Мехмед Дикме: Ако пак имаме такава коалиция, хората ще излязат с тоягите
Дата: 19/01, 10:181 Коментар
100-годишнината на "Варненско лято" е акцент в представянето на Варна на Ferien-Messe Wien 2026
Дата: 19/01, 10:12