Снимка: Пиксабей
Добри са условията за туризъм в планините днес, казаха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст (БЧК). Оттам напомнят на туристите да използват зимните маркировки и да не навлизат в лавиноопасни терени.
Във високите части на планините има умерен вятър, на места е облачно и мъгливо. Зимните съоръжения работят и ски пистите са обработени.
Няма инциденти през изминалото денонощие, добавиха от ПСС.
В планините ще бъде предимно облачно, с временни разкъсвания на облачността над масивите от Западна България, сочи прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология. След обяд се очакват отново валежи, над около 1700 метра – сняг. Ще духа умерен, в Източна Стара планина, Странджа и Сакар – до силен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 6 градуса, на 2000 метра – около 1.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Районите във Варна и областта, където няма да има ток в понеделник
Дата: 08/02, 20:14
Христо Стоичков празнува своя 60-и юбилей и избира главния герой в предстоящия биографичен филм
Дата: 08/02, 20:12
КУБ Корпорация предоставя отстъпки за покупка на жилища от спортисти по време на Зимната олимпиада
Дата: 08/02, 20:10
Самуел Финци: Виждам процеси в България, които не ме радват
Дата: 08/02, 20:08
Тервел Замфиров е петият българин с медал от Зимни олимпийски игри
Дата: 08/02, 19:45