Йотова: Президентската институция ще бъде коректив на обещанията на служебния кабинет


Дата: 19/02, 10:25

Булфото

Президентската институция ще бъде коректив на обещанията на служебния кабинет, това заяви президентът Илияна Йотова след положената клетва на служебното правителство "Гюров" пред депутатите в парламента. 

"Хареса ми акцентът за деполитизацията на кабинета, дано да го спазят. В България всичко е прозрачно и много бързо ще усетим дали това, което днес беше заявено, ще бъде спазено", допълни тя. 

По повод конкретния състав на служебното правителство, държавният глава заяви, че тя е одобрила това, което й е предложил посочения за служебен премиер Андрей Гюров. 

"Няма как да бъда отговорна за всеки един министър", посочи Йотова и потвърди, че наистина има хора, които са свързани с конкретни политически сили, но повече вярва в тяхната експертност, предаде Дарик. 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



След близо час дебати: Варна остана без план-сметка "Чистота"
Дата: 19/02, 17:30

Промени в програмата на Зимната Олимпиада заради обилен снеговалеж
Дата: 19/02, 17:15

Родителите с достъп до информация за осъдените за престъпления срещу деца
Дата: 19/02, 17:10

Рекорден дефицит по текущата сметка от 1,4095 млрд. евро през декември
Дата: 19/02, 17:08

Парламентът прие на първо четене имунитет за членовете на КЗД
Дата: 19/02, 17:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия