снимка: Булфото
Френският президент Еманюел Макрон ще проведе в четвъртък видеоконференция с лидери на страните от Европейския съюз и председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, за да настоява за координиран подход по отношение на забраната на достъпа до социални мрежи за непълнолетни, предаде Ройтерс, позовавайки се на Елисейския дворец.
Министър-председателят на Испания Педро Санчес и представители на Италия, Ирландия и Нидерландия ще участват в разговора, се казва в изявлението, допълва БТА. Елисейският дворец уточни, че окончателният списък с участниците ще бъде обявен по-късно.
"Основната цел е да действаме координирано и да подтикнем Европейската комисия - в положителния смисъл на думата - върви напред със същото темпо като държавите членки", заяви пред журналисти съветник на френския президент.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Празник е! Не давайте назаем нито пари, нито вещи
Дата: 16/04, 08:06
Стачката в "Луфтханза" продължава
Дата: 16/04, 08:03
Шефът на КУБ Корпорация: Стига лъжи по наш адрес!
Дата: 16/04, 08:00
Тръмп: Днес ще има преговори Израел - Ливан
Дата: 16/04, 07:53
55 пожара са потушени в страната през изминалото денонощие
Дата: 16/04, 07:50