Двама души са загинали, а 18 са ранени при катастрофи през изминалото денонощие, съобщава Съюзът на българските автомобилисти по данни на "Пътна полиция".
На територията на страната са станали 15 тежки пътно-транспортни произшествия (ПТП). За района на София тежките катастрофи са шест с шестима ранени, а леките ПТП са 126.
Пътищата от републиканската пътна мрежа са проходими при зимни условия, съобщава АПИ. Пътните настилки са сухи, на места мокри и заснежени със заледени пътни участъци, които се почистват и обработват.
Ограничено е движението на автомагистрала "Люлин" в активната дясна лента в дясната тръба на първия тунел в посока "София-Перник", поради извършване на аварийно-ремонтни работи. Движението е пренасочено в изпреварващата лента. Има необходимата светлинна и вертикална сигнализация.
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 07:50
Германия спря около 35 000 мигранти на границите си в първата година на Мерц като канцлер
Дата: 12/05, 07:49
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 07:40
Ейса на Гришо потъна в траур: Скърбя за всяка една от тези години, дни, минути и моменти
Дата: 12/05, 07:371 Коментар
"Уолстрийт джърнъл": ОАЕ са нанесли тайно удари по Иран
Дата: 12/05, 07:34