Булфото
Министерството на образованието и науката не предвижда удължаване на междусрочната ваканция за учениците, която е от 31 януари до 2 февруари, включително, въпреки нарастващата заболеваемост сред децата.
Това каза в Ловеч просветният министър в оставка Красимир Вълчев.
"Винаги в края на януари имаме един пик. Не е малка заболеваемостта, но не е толкова голяма. 3 на фона на 28 области не е толкова много. Сега може би решаващи ще са данните от тези дни. Не предвиждаме удължаване на така наречената "междусрочна ваканция" за всички ученици, така че засега си остава графикът на учебното време, което имаме, и решенията ще се вземат област по област", предават от БНР.
В момента в грипна ваканция и на онлайн обучение са учениците от три области в страната.
Министър Вълчев е на посещение в три ловешки училища. Там той се среща с директори, учители и ученици и обсъжда въпроси и инициативи, свързани с образователния процес, подобряване на условията в училищата и качеството на образованието.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп подписа учредителната харта на Съвета за мир в Давос
Дата: 22/01, 16:08
Васил Божков: Ще гласувам за Румен Радев
Дата: 22/01, 15:581 Коментар
Утре точно в 16 часа Румен Радев напуска президентството
Дата: 22/01, 15:511 Коментар
Психиатър: Всяка забранено нещо става много желано от подрастващите
Дата: 22/01, 15:45
Урсула фон дер Лайен пак оцеля
Дата: 22/01, 15:361 Коментар