Кадър Youtube
По време на преговорите в Абу Даби делегациите на Украйна, Русия и САЩ постигнаха споразумение за размяна на 314 затворници. Това е първата такава размяна за пет месеца, съобщава специалният представител на президента на САЩ Стив Уиткоф в социалната мрежа Х.
"Този резултат беше постигнат благодарение на подробни и продуктивни мирни преговори. Въпреки че предстои още много работа, такива стъпки показват, че постоянното дипломатическо взаимодействие дава осезаеми резултати и насърчава усилията за прекратяване на войната в Украйна“, написа специалният пратеник на САЩ.
По неговите думи, обсъжданията по процеса на размяна на пленници ще продължат и в следващите седмици се очаква допълнителен напредък, посочва Фокус.
Уиткоф благодари на Обединените арабски емирства за провеждането на тристранните преговори, както и на президента на САЩ Доналд Тръмп за "неговото лидерство, което направи тази сделка възможна“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Варненските полицаи заловиха поредния наркодилър
Дата: 05/02, 17:02
"Специални проблеми" между България и САЩ станали причина за влизането ни в Съвета за мир на Тръмп
Дата: 05/02, 16:491 Коментар
Варненци се включиха в кампанията по кръводаряване „Капка любов“
Дата: 05/02, 16:46
Лекар: Хора, които не различават кръчге от квадратче, гласуват на изборите
Дата: 05/02, 16:372 Коментара
Човек загина, а друг е в неизвестност, след като бурята "Леонардо" удари Испания и Португалия
Дата: 05/02, 16:35