Пиксабей
Италианската гранична полиция днес обяви, че в южното пристанище Джоя Тауро е заловила „над 435 кг“ кокаин с много висока честота, който на „черния пазар би струвал над 70 млн. евро“, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
Наркотикът, открит в пристанището в област Калабрия, е бил скрит в пратка от около 1000 пакета фъстъци от Латинска Америка, предназначени за Източна Европа, се казва в изявление на италианската финансова полиция.
Полицията обяви, че кокаинът е открит с помощта на кучета, чието участие в операцията е било „решаващо и ключово“, тъй като те могат да открият „аномалии“ в пратката.
Конфискуването на наркотика нанася „тежък удар“ върху приходите на престъпната организация, стояща зад наркотрафика, съобщи полицията и добави, че през тази година в Джоя Тауро са конфискувани „над 5 тона наркотици на обща стойност около 650 млн. евро“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На 26 август 1498 г. Микеланджело получава поръчка за Пиета
Дата: 26/08, 04:00
Рожден ден празнува Велко Йотов
Дата: 26/08, 03:00
А1 и Уча.се с ново партньорство за началото на учебната година
Дата: 26/08, 02:20
Тръмп: Ормузкият проток е разминиран
Дата: 26/08, 02:00
Веласкес: Ако излезем със страх, 100% ще загубим мача
Дата: 26/08, 01:30