Снимка: УМБАЛ "Св. Марина"
Във връзка с 65-aта годишнина от основаването на Медицинския университет във Варна ръководството на висшето училище планира поредица от инициативи, които да засилят връзката с общността - с гражданите и гостите на града.
Съвместно с Община Варна университетът ще съдейства за обновяването на някои съществуващи и за изграждането на нови публични детски и фитнес площадки.
Като дар за варненци ще бъде възстановена за ползване и чешмата с минерална вода на границата на УМБАЛ "Света Марина". В момента университетът подготвя необходимата документация за нова регистрация на сондажа, за обновяването му и за гарантирането на качеството на водата, каза за Радио Варна ректорът на МУ-Варна, професор д-р Димитър Райков.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
МОН разработи визия за използване на изкуствения интелект в училище
Дата: 28/01, 14:09
И подуправителят на БНБ Радослав Миленков отказа да е служебен премиер
Дата: 28/01, 13:591 Коментар
Кабинетът в оставка одобри малко над 2 млн. евро за финансиране на съдебната власт през 2026 г.
Дата: 28/01, 13:55
Компенсират с над 1,4 млн. евро родителите на деца, които не са приети в ясла или градина, включително и във Варна
Дата: 28/01, 13:50
Разработиха нов вид витамини
Дата: 28/01, 13:50