Снимка: Пиксабей
Лидерите на Франция, Германия, Италия, Полша, Испания, Великобритания и Дания излязоха със съвместно изявление за Гренландия. То е на фона на подновената заявка на Доналд Тръмп за контрол върху острова.
В изявлението се казва, че Кралство Дания – включително Гренландия – са част от НАТО. Следователно сигурността в Арктика трябва да се постигне колективно със съюзниците в НАТО, включително Съединените щати, чрез спазване на принципите на Устава на ООН - сред тях суверенитет, териториална цялост и неприкосновеност на границите, посочва БНТ.
Гренландия принадлежи на своя народ. Само Дания и Гренландия са тези, които трябва да решават въпросите за тях - се казва още в документа.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Иво Димчев: Честит празник и благодаря от сърце за стотиците съобщения и милите думи!
Дата: 03/03, 23:48
Германският канцлер Фридрих Мерц: „На едно мнение сме по отношение на премахването на този ужасен режим в Техеран“
Дата: 03/03, 23:42
Барселона 2:0 Атлетико Мадрид след 60 минути игра за Купата на краля
Дата: 03/03, 23:36
По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 03/03, 23:30