кадър Нова телевизия
редактор Веселин Златков
Обменните бюра могат да обявят различен от официалния курс за смяната на левове в евро и това е напълно законно, ако завишението е до 5%. Това напомни в сутрешния си блок Нова телевизия. Във финансовата рубрика на предаването бяха обобщени зрителски сигнали за нарушения и беше обяснено кои от тях са основателни.
Нарушение е да се иска плащане само в евро, какъвто случай има на бензиностанция във Варна. Друго нарушение е да се изисква плащане само с карта, както е станало в магазин, като оправданието е липсата на достатъчно банкноти и монети в общата валута.
От Нова телевизия съобщиха също, че ограниченията за обмяна на определен брой монети в банките е нарушение и вече има указания да отмяната на това изискване.
Големият въпрос сега е за цените и обоснованото или необоснованото им покачване, обобщиха от телевизията. Според екипа ѝ, обявеното „замразяване” на стойността на продуктите е спорно и не е ясно дали ще бъде спазено.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Николай Попов: "Сияние" не е партия и няма да бъде. "Сияние" е чиста гражданска енергия
Дата: 03/03, 18:00
30% скок в цената на природния газ за Европа
Дата: 03/03, 17:48
На шофьора, блъснал и убил моторист на пътя за Асеновград, му прилошало
Дата: 03/03, 17:44
МВнР с препоръки към българите, намиращи се в Индия, Малдиви и Шри Ланка
Дата: 03/03, 17:37
Нови експлозии разтърсиха Техеран
Дата: 03/03, 17:28