Снимка: Пиксабей, илюстративна
Условна присъда получи 27-годишен мъж за кражба на автомобил. Деянието е извършено във Варна в условията на повторност, като предмет на кражбата е моторно превозно средство и случаят е немаловажен, съобщават от Варненския районен съд.
За времето от следобеда на 11 юни до сутринта на 12 юни миналата година подсъдимият откраднал лек автомобил „Рено" с намерение противозаконно да го присвои - престъпление по чл. 195, ал. 1 от Наказателния кодекс. Стойността на чуждото превозно средство е за около 1800 лева.
Причинените имуществени вреди са възстановени. По силата на одобрено от Районен съд – Варна споразумение между страните, с признание на вината, на подсъдимия бе наложено наказание от 4 месеца лишаване от свобода, чието изпълнение се отлага с изпитателен срок от 3 години. Сторените по делото разноски се възлагат на подсъдимия.
Съдебният акт е окончателен.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Иван Иванов показа шампионски дух и продължава напред в Испания
Дата: 23/01, 12:00
The Times: Вашингтон се готви за смяна на режима в Куба
Дата: 23/01, 12:00
Тежък спор между Алгафари и Стоян Михалев в ефир: Ние в САЩ ли сме или в ЕС?
Дата: 23/01, 11:54
Започва първото за 2026 г. начално обучение по плуване за деца във Варна
Дата: 23/01, 11:51
Брокер: Една заплата и половина в София купува един квадратен метър
Дата: 23/01, 11:48