Кадър Youtube
Олимпиакос завърши 2025 година с победа, но тя дойде по много странен и драматичен начин. Александър везенков и компания надвиха Виртус Болоня като гости с 97:94 в двубой от 18-ия кръг на Евролигата.
След 30 минути игра гръцкият тим водеше в резултата със 77:60, а в края на третата част грандът от Пирея дори имаше 20 точки аванс и контролираше изцяло събитията на терена във "Виртус Арена".
В последната четвърт обаче, както неведнъж се е случвало този сезон, в играта на Олимпиакос настъпи срив и гръцкият шампион едва не изпусна победата. Всичко се реши в последната секунда, когато отчаяният опит за тройка на домакините мина далеч от целта и до продължение не се стигна, предаде Спортал.
"Червено-белите" от пирея вече са с 10 победи и 7 загуби на седмо място в подреждането, докато италианците са с баланс 8-10, който им отрежда 13-а позиция.
Везенков пропусна мача на тима с Колосос Родос (100:86 за Олимпиакос) от гръцкото първенство заради травма в крака, но днес бе в стартовата петица на гръцкия гранд.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
А1 и Уча.се с ново партньорство за началото на учебната година
Дата: 25/08, 05:00
Хороскоп за вторник: Телец - приоритети; Рак - емоционална сигурност; Везни - уединение; Стрелец - концентрация; Водолей - свобода
Дата: 25/08, 04:30
На днешната дата в историята
Дата: 25/08, 04:00
Рожден ден празнува Клаудия Шифър
Дата: 25/08, 03:00
Температурата на Световния океан достигна нов рекорд
Дата: 25/08, 02:00