снимки: Община Варна
Основните пътни артерии във Варна са обработени срещу заледяване през нощта между 3 и 6 часа при започване на снeговалежа. Това съобщи заместник-кметът по инфраструктурата Димитър Кирчев.
На терен са работили над 10 машини, като приоритетно внимание е обърнато на критичните участъци в районите „Владислав Варненчик“ и пътя за “Виница” и Аладжа манастир. По думите на Кирчев до дежурния в Община Варна не са постъпвали сигнали за заледени пътни отсечки, а автобусите от градския транспорт се движат по разписание.

Служители на дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване“ са извършили обход на пътната мрежа. Заради силния вятър е реагирано и на два сигнала за паднали дървета – единият по пътя за Аладжа манастир, а другият на ул. „Любен Попов“.
И днес прогнозата е за студено време с температури под нулата. От общината призовават шофьорите да се движат внимателно и със съобразена скорост спрямо зимните условия.

По данни на НИМХ за 11 януари 2026 г. за област Варна е издадено предупреждение от първа степен – жълт код, за силен северозападен вятър, снеговалеж и условия за виелици и навявания.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
22 точки в дневния ред на министрите
Дата: 14/01, 07:28
Грипна епидемия може да бъде обявена в Бургас
Дата: 14/01, 07:24
От днес променят автобусни линии заради грипната епидемия във Варна
Дата: 14/01, 07:20
Президентът връчва на ПП-ДБ втория мандат за кабинет
Дата: 14/01, 07:15
Първо пленарно заседание на депутатите след ваканцията
Дата: 14/01, 07:08