снимка: МС
Министрите в оставка ще обсъдят Дългосрочна инвестиционна политика на Държавния фонд за гарантиране устойчивост на държавната пенсионна система и Средносрочна стратегия за инвестиране на средствата на Държавния фонд за гарантиране устойчивост на държавната пенсионна система за периода 2026-2028 г. Това предвижда дневният ред за предстоящото им заседание в 10:00 часа.
В дневния ред е предвидено правителството в оставка да обсъди 18 точки.
Сред тях е проект на решение за одобряване на междинен мониторингов доклад за проучване на напредъка по заложените дейности в Иновационната стратегия за интелигентна специализация 2021 – 2027 г.
Дневният ред на заседанието предвижда също проект на решение за одобряване проект на Меморандум за разбирателство между правителството на България и „ЕндуроСат“ ЕАД за изпълнение на Приоритетен инвестиционен проект „Развоен Космически Център“, който ще се реализира в София.
Проект на Решение за обявяване на имот – публична държавна собственост, за имот – частна държавна собственост, и за даване на съгласие за апортирането му в капитала на „Български енергиен холдинг“ ЕАД, също е част от програмата на днешното заседание.
Предстои министрите в оставка да обсъдят и присъединяването на Република България към Женевския акт на Лисабонската спогодба за наименованията за произход и географските указания, предаде БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
ЦСКА 1948 ще получи 1,8 млн. евро след финализиране трансфера на български национал
Дата: 12/01, 01:33
86-годишната Кристъл, която плува по 20 дължини всеки ден
Дата: 12/01, 01:20
„Хитра и проницателна“: какво се знае за съпругата на Мадуро
Дата: 12/01, 01:08
НАП засече поскъпване при фризьори и фитнеси, нарушения и при други услуги
Дата: 12/01, 00:54
Днес ще е неучебен ден за още две общини в Русенско
Дата: 12/01, 00:37