Търговец от квартален магазин: Докато дадат пенсиите в евро, ще се ползват основно левове


29/12/2025, 08:10

кадър Нова телевизия 

редактор Веселин Златков

В кварталните магазини пазаруват предимно възрастни хора и по тази причина търговията в първите дни на новата година ще е предимно в левове. Това ще се промени след 7 януари, когато започнат да се дават пенсиите в евро, това коментира по Нова телевизия търговец от Монтана.

Той каза също, че няма как рестото да се връща само евро, защото като дойде клиент и си купе хляб и цигари с банкнота от 100 лева, запасите от евро в магазина реално приключват. Работим трима, единият колега трябва да ходи да обменя в банката, но тя не работи на 1 януари, обясни магазинерът.

Той каза също, че хората се объркват от френското или германско евро, така че самите търговци ще трябва да правят информационна кампания, като допълни, че държавната такава е можело да бъде „по-сериозна”.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 00:40

"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 00:40

На 13 май отдаваме почит към паметта на Свети Георги Изповедник
Дата: 13/05, 00:30

Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 00:01

Драстично се покачи цената на маратонките, с които беше заснет папата
Дата: 13/05, 00:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия