Стопкадър Ютуб
Израел не планира да спира атаките срещу Ливан.
Извън последните събития около провалените мирни преговори в Исламабад, войната в Ливан продължава.
След широкото осъждане заради смъртоносната бомбардировка над Бейрут, Израел е пощадил столицата от последните си атаки. Но за Южен Ливан няма никакво облекчение, пише BBC.
Още парамедици са били убити в това, което ливанското здравно министерство определя като систематичен израелски подход за насочване срещу здравни работници, което може да представлява военно престъпление.
В миналото Израел е твърдял, че линейки се използват за военни цели, но никога не е предоставял доказателства. Една пета от населението на Ливан остава разселена, без да знае кога — или дали изобщо — ще може да се върне по домовете си, пише novini.bg.
Войските на Израел, които са нахлули в страната, продължават да действат вътре в Ливан, за да създадат това, което израелските власти описват като "зона за сигурност".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
97% обработени протоколи във Варна: ПБ е с 45%, ГЕРБ изпреварва ПП-ДБ
Дата: 20/04, 10:28
Новинарски портал от РСМ: Къде са българите в Северна Македония? Само 210 българи се заявиха за гласуване
Дата: 20/04, 10:28
Кирил Петков: България е в нов етап
Дата: 20/04, 10:241 Коментар
Слави Трифонов мълчи
Дата: 20/04, 10:192 Коментара
87.23% протоколи: Победа за ПБ. 0,14% разлика между вторите и третите, 45 хиляди "не подкрепят никого"
Дата: 20/04, 10:18