Кадър Фб, Лена Бориславова
Бившият премиер Кирил Петков защити някогашния си говорител Лена Бориславова и я определи като "една от най-силните личности, които познавам". По-рано през деня стана ясно, че Бориславова няма да е в листите на предсрочния парламентарен вот.
"Тя е убеден демократ, високообразован професионалист и човек с кауза – да променя България. И обективно е направила повече за страната от много от своите най-шумни критици", е написал Петков във Фейсбук, предаде OFFnews.bg.
Той също като Бориславова намекна за многобройните опити да бъде омаскарена – "от статуквото, анонимни профили в социалните мрежи, жълти медии, политически опоненти, които всъщност се страхуваха от нея".
Според Кирил Петков атаките са дошли от "дълбоко несигурни и комплексирани хора, които отлично осъзнаваха, че една млада и силна жена ги превъзхожда професионално и личностно".
"Лена Бориславова излиза от парламентарните листи, но съм убеден, че ще остане важен двигател за промяната в България за неща, които не могат да са направят от парламентарните скамейки. Следете следващите й стъпки", съветва бившият съпредседател на "Продължаваме промяната
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Настояват висшето образование да се превърне в реален приоритет в страната
Дата: 21/01, 21:47
Защо сънуваме: от древни вярвания до съвременна невронаука
Дата: 21/01, 21:20
С шествие до ВСС приключи протестът с искане на оставката на Сарафов
Дата: 21/01, 21:19
Още един влак дерайлира в Испания, машинистът загина
Дата: 21/01, 21:08