Пиксабей
Увеличават се случаите на заболели от грип в Пловдив. Здравните власти решават днес дали да бъде обявена епидемия в областта.
Междувременно от днес учениците в Добричко се връщат в клас след седмица на дистанционно обучение, предаде бТВ.
Грипната епидемия в областта не беше удължена и така всички временно преустановени дейности се възстановяват и ще функционират в нормален режим. За последната седмица се отчита спад в заболеваемостта от грип и остри респираторни заболявания в областта.
Въпреки подобрената епидемична обстановка, здравните власти препоръчват на гражданите да продължат да спазват основни превантивни мерки – избягване на събирания с много хора, носене на защитна маска на места със струпване на хора и редовна дезинфекция.
Във Варна до днес включително са в сила противоепидемични мери. Такива има и в Бургас до петък.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Пламен Димитров, КНСБ: Олиото, оризът и брашното ни са най-скъпите в ЕС, обяснение няма
Дата: 26/01, 18:53
Избраха Симеон Николов за най-добър разпределител в руското първенство
Дата: 26/01, 18:49
КЗК образува открити производства срещу НКЖИ
Дата: 26/01, 18:34
Стефан Ботев се оттегля временно от управлението на Българската федерация по вдигане на тежести
Дата: 26/01, 18:22
Вълчев: Образователната система в по-голяма степен трябва да е отворена за иновациите
Дата: 26/01, 18:17