Без дребен шрифт в договорите


13/02/2014, 09:42

Фирмите няма да могат да използват дребен шрифт в договорите с потребители. Така ще се прекрати практиката "неприятната" за клиентите информация да се изписва с по-малки букви и цифри, съобщава "Труд".

Забраната в договорите да има по-дребен или по-едър шрифт ще бъде въведена с промени в Закона за защита на потребителите, чийто автор е червеният депутат Иван Ибришимов.

Идеята среща одобрение сред народните представители от всички парламентарни групи.

"Предложението е условията в договорите да бъдат изписвани с еднакви букви и цифри. Така мобилните оператори, електроразпределителните дружества, ВиК компаниите и други фирми няма да могат да използват по-дребен или по-едър шрифт", коментира Ибришимов. Мотивът му е да се защитят по-възрастните потребители, както и по-нискообразованите. 

Засега социалистът не е обмислял да предложи конкретни санкции, ако условието не се спазва. При нарушение вероятно ще важат общите глоби, предвидени в закона. 

"В идеята има резон и ще я обсъдим", коментира депутатът от ГЕРБ Владислав Горанов. 

В ДПС също харесват предложението на Ибришимов.

"Ние правим подобно нещо и в Закона за кредитните институции", каза шефът на бюджетна комисия Йордан Цонев (ДПС). По негова идея шрифтът в договорите с банките няма да може да бъде по-дребен от 12 пункта.

Националистите харесват по принцип всички идеи за защита на потребителите. 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



БФС: Спартак е изряден и преизпълни условие на УЕФА
Дата: 08/05, 14:21

Пишман "килър" случайно е уцелил жената до Старбъкс на Главната във Варна? Районът е пълен с ученици
Дата: 08/05, 14:10

Песков: Путин е готов да преговаря с Европейския съюз
Дата: 08/05, 14:06

Черно море и Спартак взеха лиценз, Берое - не
Дата: 08/05, 14:01

Махат Кандев
Дата: 08/05, 14:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия