Преподавател по конституционно право: Възможно е изборите да са след Великден, дори е очаквано


Дата: 23/01, 13:24

кадър Нова нюз

редактор Веселин Златков

Президентът трябва да проведе разговори с всички потенциални служебни премиери в т.нар. „домова книга”, независимо дали са заявили предварително, че ще откажат, това каза по Нова нюз преподавателят по конституционно право в УНСС доц. Христо Паунов. По думите му, ситуацията с предварителните откази е като да откажеш да отидеш на гости, без да си поканен.

Доц. Паунов подчерта, че всички в късия списък на служебните министър-председатели трябва да са наясно, че може да се наложи да изпълнават и тазди функция.

Нововстъпилата в длъжност президент Илияна Йотова ще определи темпа на съставянето на служебен кабинет и насрочването на новия предсрочен парламентарен вот, каза още експертът. Той допълни, че на фона на смяната в президентството е не само възможно, но дори и очква изборите да се изместят след Великден.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Колите на Google Street View отново тръгват по българските пътища
Дата: 02/03, 13:36

Тази вечер в Букурещ връщат с два самолета първите румънци, останали блокирани заради ситуацията в Близкия изток
Дата: 02/03, 13:29

По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 02/03, 13:20

Обявиха заплаха за сигурността в британската военна база в Кипър
Дата: 02/03, 13:18

Катастрофа затвори част от магистрала "Струма", трафикът се пренасочва
Дата: 02/03, 13:08

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия