Снимка: Булфото
Парламентът ще обсъди на първо четене два законопроекта за изменение на Изборния кодекс, внесени от „Възраждане“ и от „Продължаваме промяната-Демократична България“ (ПП-ДБ), решиха депутатите със 123 гласа „за“, 55 „против“ и 11 „въздържал се“ в началото на пленарното заседание.
Промените бяха включени като първа точка в дневния ред след обсъждане на председателски съвет.
Вчера законопроектите бяха разгледани от Комисията по конституционни и правни въпроси на Народното събрание. Приет беше само законопрооектът на "Възраждане", предвиждащ да има до 20 секции извън дипломатическите представителства в страни, които са извън ЕС.
Второто четене на измененията в Закона за киберсигурност от първа стана последна точка в предвидения дневен ред, посочва БТА. Срещу това възрази Божидар Божанов (ПП-ДБ), който призова да не се бавят тези промени.
След разместването на дневния ред председателят на Народното събрание Рая Назарян даде 20 минути почивка по искане от парламентарната група на ПП-ДБ.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Нападнаха общински съмветник по време на сесия в Берковица, има арестуван
Дата: 31/01, 13:16
Фондация Бела за децата на България
Дата: 31/01, 13:13
Президентът Йотова: Оставам вярна на тракийската кауза в търсене на справедливост
Дата: 31/01, 13:06
Ново поскъпване на борсовите стоки
Дата: 31/01, 12:56
Прогнозата на НИМХ: 15-20 cм сняг в Южна България, в Северна – до 10-15 cм
Дата: 31/01, 12:46