Кадър Ютуб
"Петел" следи отзивите за атаките на Израел срещу Ливан.
Министерството на външните работи на Русия днес остро осъди израелските атаки срещу Ливан и призова за незабавно прекратяване на огъня, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Подобни агресивни действия заплашват да попречат на преговорния процес, който продължава и създават опасност от допълнителна ескалация в региона, добави министерството.
По-рано днес Китай призова за сдържаност след вчерашните атаки на Израел срещу Ливан.
Говорителката на китайското външно министерство Мао Нин заяви, че Пекин призовава страните към сдържаност и ще помогне за охлаждане на ситуацията в района, съобщи ДПА.
Суверенитетът и сигурността на Ливан не трябва да бъдат нарушавани, подчерта тя.
В отговор на въпрос за спирането на огъня между САЩ и Иран, тя посочи, че Китай се надява всички страни да се възползват от възможността за постигане на примирие и прекратяване на войната по дипломатически път.
Китай ще продължи да работи за деескалация, подчерта Нин.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп: Американският ракетен разрушител е открил огън и е поел контрол над ирански товарен кораб в Оманския залив
Дата: 19/04, 23:14
При 83% извадка от паралелното преброяване на „Мяра“: „Прогресивна България” имат 45%“, „Продължаваме промяната - Демократична България” – 12,4%
Дата: 19/04, 23:07
Актьорът Пламен Манасиев: Моята Светулка пое по светлата пътека към звездите
Дата: 19/04, 23:00
Пеевски: За ДПС изборите никога не са били самоцел
Дата: 19/04, 22:53
Радев: България ще продължи да следва европейския си път
Дата: 19/04, 22:43