Снимка: Булфото
Районна прокуратура – Благоевград протестира мярка за неотклонение „домашен арест“, взета от съда спрямо обвиняем за блудствени действия спрямо малолетно дете. За това съобщиха от Апелативна прокуратура-София.
Мъж на 72 години беше задържан на 9 януари за извършване на блудствени действия спрямо малолетно дете, припомня БТА. С постановление на Районната прокуратура – Благоевград, териториално отделение – Петрич мъжът е привлечен в качеството на обвиняем.
Районна прокуратура – Благоевград, Териториално отделение – Петрич, е протестирала мярката за неотклонение „домашен арест“, взета от Районен съд – Петрич спрямо обвиняемия. Разследването на случая започна с разпити на свидетели, оглед, претърсване и изземване.
Пострадалото 10-годишно момиче е разпитано в специално обособено помещение „Синя стая“. Според прокуратурата е налице обосновано предположение, че 72-годишният е извършил престъпление, което е наказуемо със затвор.
На този етап от разследването са събрани доказателства за това, че в периода от октомври 2025 г. до 23 декември 2025 г. обвиняемият извършил блудствени действия спрямо малолетно дете. Престъпното деяние е осъществено чрез употреба на сила и използване на положение на зависимост. Разследването продължава под надзора на прокуратурата, допълват от Апелативна прокуратура-София.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Времето във Варна в сряда: От минус 2 до 4 градуса
Дата: 13/01, 19:55
5-годишно разсрочено плащане за завършени вили и апартаменти: промоция за инвеститори във Forest Club House от КУБ Корпорация
Дата: 13/01, 19:50
Край на сковаността в ставите
Дата: 13/01, 19:50
Шулева: Няма как да има кабинет в рамките на този парламент
Дата: 13/01, 19:462 Коментара
Сиромахов: Преди да дойдете от родните си села, София нямаше проблем с боклука
Дата: 13/01, 19:442 Коментара