От Външно министерство предупреждават за Албания: Интензивни валежи


Дата: 06/01, 20:38

Кадър Youtube

От Министерството на външните работи (МВнР) предупреждават българските граждани, че вследствие на обилни и интензивни валежи от дъжд в Албания е налице усложнена метеорологична обстановка. Най-засегнати са северните райони на страната и районът на Дуръс, информира ведомството на сайта си. Регистрирани са свлачища, срутвания и наводнени пътни участъци, като по редица пътища е затруднено или временно преустановено движението. Работи се по възстановяване на проходимостта.

Според прогнозите през следващите дни се очаква запазване на нестабилна атмосферна обстановка с валежи, силен вятър и повишен риск от локални наводнения, свлачища и снеговалежи в планинските райони, посочва БТА. МВнР препоръчва на българските граждани, пътуващи или пребиваващи в Албания, да се информират предварително за актуалната обстановка, като следят съобщенията на местните власти и официалните прогнози на националната метеорологична служба MeteoAlb. 

Шофьорите да бъдат особено внимателни – възможни са хлъзгави пътни участъци, поднасяния и заледявания във високите части, посочват още от МВнР. При пътуване в планински райони автомобилите да бъдат оборудвани за зимни условия (вериги за сняг) и да се шофира с намалена скорост. На морските пристанища и летищата да се следят оперативните бюлетини за евентуални промени в разписанията, добавят от министерството.

При нужда българските граждани могат да се свържат с българското посолство в Тирана във и извън работно време на телефони +355 4 22 33 155/ +355 4 22 32 906, e-mail: Embassy.Tirana@mfa.bg. 

Обилни валежи, които са обхванали голяма част от територията на Албания и на Косово през последното денонощие, са предизвикали наводнения, затруднения в придвижването, прекъсвания на електричеството и покачване на нивата на реките в двете страни, съобщават албански и косовски медии.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Президентът връчва първия мандат за съставяне на правителство
Дата: 12/01, 07:25

Турски военен кораб акостира в Бургас
Дата: 12/01, 07:19

Синоптикът Василковски: Днес валежите ще спрат навсякъде
Дата: 12/01, 07:18

Великобритания ще разработи нова балистична ракета за отбраната на Украйна
Дата: 12/01, 07:11

Жълт код за опасно ниски температури за 18 области, в планините ще се усещат до -47 градуса
Дата: 12/01, 07:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия