Очаква се в сряда Николай Младенов ще бъде обявен за "върховен представител" за Ивицата газа


Дата: 13/01, 22:30

снимка: Булфото

Николай Младенов ще бъде обявен за "върховен представител" за Ивицата, съобщиха източници на "Файненшъл таймс". Според изданието българският дипломат ще ръководи 14-членен палестински технократски комитет.

Вашингтон ще обяви новата структура на управление на Ивицата Газа на фона на стремежа на администрацията на Доналд Тръмп да продължи със следващата фаза на споразумението за прекратяване на огъня, пише още изданието, цитирани от БНТ. 

Американски и израелски представители, натоварени със спазването на крехкото прекратяване на огъня, настояват, че могат да постигнат напредък, въпреки миналите опити на същите служители с Хуманитарната фондация за Газа, провалената схема за разпределение на помощите, чиито пунктове за достъп станаха мишена на израелска стрелба.

Очаква се още Вашингтон да обяви Изпълнителния комитет на общия борд от основни международни играчи като пратеника на Тръмп Стив Уиткоф и зетя на президента Джаред Къшнър, ключов архитект на политиката на Белия дом за Газа.

Времето на обявяването може да бъде повлияно от решението на Тръмп дали да започне военни действия срещу Иран.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Глутница от над 20 кучета обикаля в района на Ален мак във Варна
Дата: 17/01, 20:26

Времето във Варна в неделя: От минус 7 до минус 4 градуса
Дата: 17/01, 20:20

Крадци с маски обраха магазин в центъра на София посред бял ден
Дата: 17/01, 20:19

Лидл България в топ 3 на работодателите в страната
Дата: 17/01, 20:00

Илия Лингорски: Преходът към еврото у нас ще служи като пример за други държави
Дата: 17/01, 19:582 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия