Гръцки икономист: Блокадата на границата ще е до събота, от България ще се пропускат леки коли по график


08/01/2026, 09:34

кадър Нова телевизия

редактор Веселин Златков

Новата блокада на гръцките граници от протестиращи фермери ще започне днес по обед и ще продължи до събота. От България ще се пропускат леки коли и туристически транспорт, но по определен график, а тировете ще си останат спрени, това каза по Нова телевизия икономистът Плутархос Маридакис. Той допълни, че за разлика от българската граница, тази със Северна Македония ще бъде изцяло блокирана.

Предстоят преговори на фермерите с правителството, но премиерът Мицотакис иска да разговаря с представители на всички блокади, обясни икономистът. Той допълни, че от 27 искания на протестиращите са изпълнени 20, а за останалите просто няма финансова възможност.

„Обществото в Гърция е разделено, но по-скоро не е на страната на фермерите в този момент”, заяви Маридакис, като не изключи възможността властта да прекрати блокадите със сила.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Принц Хари напуска управителния съвет на "Африкански паркове"
Дата: 24/08, 23:38

Арда победи Локомотив в Пловдив и е на 3 точки от върха в Първа лига
Дата: 24/08, 23:27

Албена отбеляза днес 57 години от създаването си с богата програма
Дата: 24/08, 23:16

САЩ извадиха Сирия от списъка на държавите, спонсориращи тероризма
Дата: 24/08, 23:06

Шефът на болницата в Сопот: Общината си остави детето
Дата: 24/08, 23:01

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия