Пиксабей
Водолази са извадили телата на седем китайски туристи и руски шофьор, които са починали, след като техният микробус потъна под леда на дъното на езерото Байкал в Сибир, пише Би Би Си, като цитира местните власти.
Един от туристите е успял да се спаси.
Дълбочината на мястото на инцидента е била 18 м и водолазите е трябвало да използват подводни камери, за да търсят телата.
Байкал - най-дълбокото езеро в света с максимална дълбочина от 1642 м - е популярна туристическа дестинация. Често замръзва през суровите зими и е станало свидетел на редица смъртоносни инциденти през годините.
Автобусът е паднал в триметрова ледена цепнатина в петък.
„Бих искал да ви напомня още веднъж, че излизането по леда на езерото Байкал не е просто забранено в момента. То е смъртоносно опасно“, казаха местните власти, призовавайки туристите да използват само официални туроператори.
Той добави, че всички китайски туристи - включително 14-годишно дете - са пътували самостоятелно.
В ход е криминално разследване на причината за трагедията.
В края на януари китайски турист загина, след като кола, с която пътува, се преобърна на замръзналата повърхност на езерото Байкал.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Ивайло Мирчев: Българската сигурност е в единната европейска сигурност
Дата: 28/02, 20:29
Външно предупреди българските граждани в Близкия изток
Дата: 28/02, 20:251 Коментар
Ген. Василев: Проблемът не е в смените на директорите в МВР, а в ефекта им върху системата
Дата: 28/02, 20:10
"Има такъв народ": Войната в Иран ще се отрази на България с особена сила
Дата: 28/02, 19:541 Коментар
Северна Македония: Стоим до нашите съюзници от САЩ в справянето със заплахите в Близкия изток
Дата: 28/02, 19:522 Коментара