Депутатите гледат на първо четене промени в Закона за туризма


Дата: 04/02, 07:20

Булфото

Парламентът да обсъди на първо четене промени в Закона за туризма, предвижда проектопрограмата на Народното събрание за днешното пленарно заседание. Измененията са внесени от Десислав Тасков (БСП) и група народни представители и са включени в проекта на дневен ред по предложение на парламентарната група (ПГ) на „БСП-Обединена левица“. Законопроектът предвижда създаването на Туристически гаранционен фонд.

Днес е първата сряда от месеца и съгласно правилника на Народното събрание парламентарните групи могат да предлагат точки, които задължително се включват в дневния ред. Този месец са постъпили пет предложения, като първа точка е законопроектът на „БСП-Обединена левица“ за изменение на Закона за туризма.  

От ПГ на „Има такъв народ“ (ИТН) предлагат днес депутатите да обсъдят промени в Закона за Конституционния съд, внесени от Николета Кузманова (ИТН) и група народни представители.  

По предложение на ПГ „Алианс за права и свободи“ в проекта на дневен ред е включено първото четене на изменения в Закона за гражданската регистрация с вносители Севим Али (АПС) и група народни представители. 

От ПГ на „Морал, единство, чест“ (МЕЧ) предлагат днес парламентът да разгледа на първо четене законопроект за изменение на Закона за частните съдебни изпълнители с вносители Радостин Василев (МЕЧ) и група народни представители.

По предложение на ПГ на „Величие“ в проектопрограмата за първата сряда от месеца е включено проекторешение, отнасящо се до отмяна на възбраните в област Пазарджик във връзка с чума по дребните преживни животни, поради липса на нови констатирани огнища след изтичане на определения срок.

От ПГ на „Възраждане“ предлагат  депутатите да разгледат днес на първо четене промени в Закона за потребителския кредит, внесени от Костадин Костадинов („Възраждане“) и група народни представители.

Първа точка в четвъртък се предвижда да бъде второто четене на изменения в Изборния кодекс за намаляване на броя на секциите в страни извън ЕС. 

В петък е предвиден блиц контрол от 9:00 часа и редовен парламентарен контрол от 11:00 часа, предаде БТА. 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Единна национална система ще обедини разписанията на всички видове транспорт
Дата: 04/02, 19:25

Дара заминава от България
Дата: 04/02, 19:20

Дарителските билети на Спартак ще бъдат добавени към премиите на футболистите
Дата: 04/02, 19:04

Въвеждат нови специалности по 10 професии в училищата във Варна и областта
Дата: 04/02, 18:54

Цончо Ганев иронизира Борисов по БНТ: ГЕРБ са патерица на „Възраждане”
Дата: 04/02, 18:522 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия